ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı


 

FETÖ/PDY terör örgütü tarafından, devletimizi, demokrasimizi, milli birlik ve beraberliğimizi, anayasal düzeni hedef alarak, ülkemizin bekasını ve bölünmez bütünlüğünü parçalamaya yönelik yapılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yılında; milletçe tek yürek olup kahramanlık destanı yazmış olmanın onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

             Bu aziz milleti bölmek isteyen iç ve dış mihraklara karşı aynı Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda milletçe topyekûn verilen ve tarihe altın harflerle yazılan mücadelelerde olduğu gibi 15 Temmuz'da Türk milletinin şanlı tarihindeki yerini almıştır.

             Genci ve yaşlısı tek vücut olan kahraman milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın çağrısı ile meydanları doldurmuş, milletimize ait olan tanklar ve  tüfeklerle fetöcü hainlerin ülkemizi ele geçirmesi karşısında imanıyla, vatan sevgisi ile karşı koymuş, milletimiz günlerce meydanları boş bırakmayarak, demokrasimize sahip çıkmıştır.

             15 Temmuz gecesi fetöcü hainlere karşı milletimiz tek vücut olmuş ve akıllara milli şairimiz Mehmet Akif'in şu dizeleri gelmiştir:  'Âsım'ın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek. İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.' O gece milletimiz, namus bildiği değerleri çiğnetmedi ve hiçbir zaman çiğnetmeyecektir.

             Eğitimciler olarak bizlere düşen Milli ve Manevi değerlerine bağlı, ülkesinin ve milletinin refahı için çalışan, ahlaklı bireyler yetiştirmeye devam etmektir. Üzerimize düşen bu görevin ne denli önemli olduğunun bilincinde olarak, ülkemizi birlik ve beraberlik içinde modern bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmanın gayreti ile çalışmaya devam edeceğiz.

             Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün yıldönümünde kutlu bir destan yazarak bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele eden 15 Temmuz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, hain darbe girişiminin faili ihanet çetesini bir kez daha lanetliyorum.

 

İsmail YAPICIER

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

 

 

 

                                                                                                                                                                    

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.