ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İSMAİL YAPICIER'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İSMAİL YAPICIER'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

           600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıldönümünü aziz milletimizle beraber kutlamanın haklı ve gururlu sevinci içindeyiz. Bağımsız ve hürriyeti simge haline getirme arzusuyla elde edilen bu büyük zaferi sürekli hale getirmek isteyen ve hedefi en baştan tam bağımsızlık ve de muasır medeniyetler seviyesini aşma olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak ve ancak cumhuriyet ve demokrasi ile varılabileceğini görmüştür.

          Tarihi destanlarla dolu Şanlı Ordumuzun İlimiz sınırlarında yakın zamanda gerçekleştirdiği, hem sahada hem de diplomatik anlamda zaferle sonuçlanan, Barış Pınarı Harekatı'nda da görüldüğü gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti sadece kendi vatandaşlarının değil, tüm dünyadaki mazlum, mağdur ve kardeş toplulukların kucaklayıcısı ve bağımsızlıklarının teminatı olduğunu bir kez daha göstermiştir.

          Milletçe tarihimize sahip  çıkacağız. Tarih şuuruna sahip nesiller ancak tarihin bize bu coğrafyada yüklediği misyonu kavrayan ve üzerine düşen sorumlulukları yerine getiren nesillerdir. Dün ve bugün olduğu gibi yarında bu nesilleri yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

            Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükranla ve rahmetle anıyor, Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor; esenlikler diliyorum.

                                                                                                                                                                                              İsmail YAPICIER

                                                                                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü        

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.