ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

     "30 Ağustos Zafer bayramının 98. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 

     Yurdumuzun  düşman işgalinden kurtuluşunu müjdeleyen "30 Ağustos  Zafer Bayramı" tarihimize damgasını vurmuş bir kahramanlık örneğidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmıştır.

       Bu unutulmaz zaferin tek kaynağı, bütünleşmiş bir milletin milli ve manevi değerlerine olan inancıdır. Bu duygular milletimizi hep güçlü tutmuştur.

     30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zafer birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece olmaz denilenleri başardığımızın bir neticesidir.Bu zaferi kazanan şanlı ecdadımızın mirasçısı olarak bizler de bugün; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz.

      Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi ise minnet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                           İsmail YAPICIER

                                                                                                Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.