ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer'in İstiklal Marşı´nın 99. Yıl Dönümü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer'in İstiklal Marşı´nın 99. Yıl Dönümü Mesajı

Bugün İstiklal Marşı'nın gönülden kaleme aktığı o büyük fikir adamının, şairimizin duygu ve düşüncesini yeniden genç nesillere anlatma ve yaşatma zamanıdır

Şanlı bayrağımız ve onun istiklalini ebedileştiren bir manzume olan İstiklal Marşı, hiç kuşku yok ki yüce Türk ulusunun ruhunu, tarihini, bağımsızlık sevdasını, ülkü ve ideallerini yansıtan ve aziz Türk milleti var oldukça nesiller boyunca yüreklerde hissedilerek coşkuyla okunacak bir ulusal marştır.

Bu anlamda İstiklal Marşı'nı anlayabilmek ve onun ruhunu kavrayabilmek için, öncelikle Mehmet Akif Ersoy'u çok iyi tanımak, onun tüm benliğinde muhafaza ettiği "Vatan sevgisini, Milli mücadele ruhunu, Allah inancını " bilmek ve bu yüce duygularla ortaya çıkan " Vatan, Ulus, ve Hürriyet" kavramlarını damarlarımızda dolaşan o asil kanda hissetmemiz gerekir.

Akif 'in dizelerinde söylediği gibi:

         "Doğrudan doğruya Kur'an 'dan alıp ilhamı.

          Asrın idrakine söyletmeliyiz   İslamı."

 Mütevazı hayatı, mücadelesi, şahsiyeti, asil duruşu, ortaya koyduğu gençlik modeliyle, yeni nesiller için bu konuda emsalsiz bir örnek teşkil eden Mehmet Akif Ersoy´u rahmet hürmet ve şükranla yâd eder,  hepinize saygılar sunarım."

                                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                      İsmail YAPICIER

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.