ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ, KIZ ÇOCUKLARININ OKULA DEVAM ORANLARININ ARTTIRILMASI PROJESİ İL ZİYARET EKİPLERİ EĞİTİM PROGRAMI AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ, KIZ ÇOCUKLARININ OKULA DEVAM ORANLARININ ARTTIRILMASI PROJESİ İL ZİYARET EKİPLERİ EĞİTİM PROGRAMI AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

    Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali İşbirliği (IPA) programı kapsamında finanse edilen, Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Projesi (KEP) Bakanlığımızca yürütülmektedir. Proje kapsamında proje ili olan ilimizde rehberlik ve psikolojik danışmanlık, çocuk gelişimi, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri olmak üzere din görevlilerinden, köy veya ilçe muhtarlarından, üniversite öğrencilerinden, emekli öğretmenlerden ve gönüllülerden oluşacak en az beş kişilik ev ve okul ziyaretlerinden sorumlu bir ekip oluşturulmaya çalışılacaktır. Bu kapsamda pilot illerden biri olan ilimizde İl Ziyaret Ekiplerine üç gün boyunca özel bir otelde seminer düzenlenecektir.

   Seminer Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ nin açılış konuşmalarıyla başladı. ´Özellikle ilimizde fiziki mekanların tamamlanarak çocuklarımızın eksiksiz bir şekilde eğitime devam etmelerini istiyoruz. Bu proje ile gerek öğretmenlerimiz gerekse muhtarlarımızın katkılarıyla alanda okula gitmeyen bir tane bile öğrenci kalmayana kadar tarama yapmalıyız. Başta kız çocukları olmak üzere, tüm öğrencilerin okula devamı konusunda ebeveynlerin farkındalığını artıracağız.´ dedi.  Seminere Okul İdarecileri, Branş Öğretmeleri ,Rehber Öğretmenler  ve Mahalle Muhtarları katıldı.

12-01-201612-01-201612-01-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.