ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ´ NİN 10-16 MAYIS DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

10-16 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ mesaj yayınladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ´ NİN 10-16 MAYIS DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

    İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ mesajında;

   ´´Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. O grup içerisine hepimiz girebiliriz. Engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkündür. Engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından önemli bir gündür. Esasen engelli bireyleri sadece bir günle hatırlamayıp 365 gün bu konuyu ele almamız ve daha yeni çözümler nasıl üretmenin çaresini aramamız gerekiyor. Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Bir insanın engelli olmasının; onun diğer insanlar gibi yaşaması, sıkıntı ve zorluklara rağmen başarılı olması için yaşama sevincini hiçbir şekilde kaybetmemesi gerekmektedir.

  Çağdaş dünyanın geldiği ileri noktada engelli vatandaşlarımıza, eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, engellilerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri, yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve kolaylaştırılması sosyal devletin asli görevidir. Bu  asli görevin bilincinde olarak ilimizde son üç yıl içerisinde Görme Engelliler, İşitme Engelliler, Özel Eğitim Mesleki Eğitim, Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okullarımız ile yaklaşık 13.000 öğrencimize eğitim vermekteyiz. 

   Bu düşüncelerle Dünya Engelliler Günü’nde yürekleri sevgi ile dolu olan tüm engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum”. dedi.

10-05-201610-05-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.