ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ’ NİN KURBAN BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ’ NİN KURBAN BAYRAMI MESAJI

     Milli Birlik ve beraberliğin sembolü olan bir Bayram´a daha kavuşmuş bulunmaktayız. Bayramlar, milli, dini duyguların ve inançların egemen olduğu toplumlarda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Özünde var olan yakınlaşma, paylaşma, yardımlaşma ve kardeşlik duyguları ile hayatımızı çepeçevre kuşatan Kurban Bayramı, bize insanlık adına güzellikleri yaşatan önemli günlerdir.

     İslam alemi olarak “Kurban”ın kendi içinde barındırdığı manevi  hazzı, son yıllarda maalesef tam olarak alamamaktayız. İslam ülkelerinin çoğu ya işgal altında ya da kendi iç çekişmeleriyle kan gölü haline gelmiştir. Bu bayramın İslam aleminin yeniden toparlanmasına vesile olmasını temenni ederim.

     Ülke olarak da bu bayrama hüzünlü girmekteyiz. Son günlerde azan terör olayları millet olarak hepimizi derinden yaralamıştır. Bu Kurban Bayramının terör olaylarının son bulmasına vesile olmasını temenni ederim.

    Herkesin yakınlarıyla birlikte, huzur içinde güzel bir bayram geçirmesini temenni ediyor,  Tüm personel, öğrenci ve velilerimizin Kurban Bayramını tebrik eder, esenlikler dilerim.

 

                                                                                                              Metin İLCİ - Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.