ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ´ NİN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ METİN İLCİ´ NİN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

       Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

      Eğitim, bir milletin gelecekte var olup olamayacağının nişanesidir. Eğitim; kişinin yaşadığı toplum içinde değeri olan, yetenek, tutum ve diğer davranış biçimlerini geliştirdiği süreçlerin tümüdür. Yani eğitim, içinde yaşadığımız toplumun ve insanlığın yararına olabilecek tüm insani değerleri öğrenip özümseme sistemidir.

       Sevgili Öğrenciler

     Aileleriniz ve biz öğretmenleriniz olarak sizlerden geleceğimiz adına çok umutluyuz. İnanıyoruz ki sizler ülkemizi gelecekte muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracaksınız. Başarınız için derslerinize iyi çalışmanız ve benimsediğimiz değerleri özümsemeniz gerekmektedir. Gelecekte hangi meslekte olursanız olun ahlakı, erdemi, insanlığa faydalı olmayı temel ilkeleriniz olarak kabul ediniz. Bu ilkeler sizi her zaman başarıya götürecektir.

      Yeni bir eğitim öğretim yılının başlangıcındayız.  2016-2017 Eğitim Öğretim yılımızın hayırlara vesile olmasını temenni ederek, güzellikler içinde geçen bir yıl olmasını dilerim.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.