ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN ‘IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN ‘IN  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanının 94.yılını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ve heyecan ile hissetmekteyiz.

29 Ekim 1923´te kurulan Türkiye Cumhuriyeti´nin istikbal yürüyüşü sonsuza dek devam edecektir. Buna mani olmak isteyenlere en güzel cevap 15 Temmuz´da bu milletin öz evlatları tarafından verilmiştir. 15 Temmuz´da Cumhuriyetine, demokrasisine, vatanına, birlik ve beraberliğine, milli iradesine sahip çıkan bu millet tek yürekte birleşmiş, şer ve nifak odaklarına cevabını en güzel şekilde vermiştir.

Cumhuriyet ile Milletimize bağımsızlık ve demokrasi gibi çok önemli haklar verilmiş, ülke yönetiminde söz, millete bırakılmıştır. Bağımsızlığımızın ve vatanın bölünmez bütünlüğünün simgesi olan Cumhuriyetimizi korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere ulaştırmak Milletimizin en önemli görevlerindendir. Bu anlamlı günde başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahramanlıkları ile her zaman gurur duyulan gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. Hür ve bağımsız yaşama inancımızı bir kez daha vurgulayarak, Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını canı gönülden kutluyor saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                      Şerafettin TURAN

                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.