ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN ‘IN , CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU BAŞÖĞRETMEN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 79. YILDÖNÜMÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ   ŞERAFETTİN TURAN ‘IN ,  CUMHURİYETİMİZİN  KURUCUSU BAŞÖĞRETMEN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN  EBEDİYETE İNTİKALİNİN 79. YILDÖNÜMÜ MESAJI

 

 

Mustafa Kemal Atatürk´ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 79. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyorum.

Gazi  Mustafa Kemal Atatürk; ´Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" vecizesiyle ifade ettiği Türkiye Cumhuriyetini kuran üstün niteliklere sahip bir komutan ve dahi bir devlet adamı olarak insanlık tarihinin unutulmazları arasında yer almıştır.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, Türkiye Cumhuriyeti bütün engellemelere, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek, tek ses halinde tarihi yükselişini sürdürecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü,  çalışma ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. 

                                                                                 ŞERAFETTİN TURAN 

                                                                            İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.