ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN ÖĞRENME ŞENLİĞİNİ GEZDİ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN ÖĞRENME ŞENLİĞİNİ GEZDİ

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan Öğrenme Şenliği’ndeki stantları gezdi. Şanlıurfa’daki tüm Halk Eğitimi Merkezlerindeki çalışmaların Balıklıgöl’de buluştuğu şenlik büyük ilgi gördü.

İki gün süren şenliği ziyaret ederek tüm stantları gezen Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Eyyübiye Halk Eğitimi Merkezi’nin stantlarındaki ürünler ile yakından ilgilendi. Turan, başlatılan seferberlik ile okuma yazma öğrenen yetişkinler tarafından yazılan mektupları büyük beğeni ile okurken çalışmada emeği geçen tüm eğitimcilere teşekkür etti.

Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürü Turan’a Eyyübiye Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necati Taş tarafından eski Şanlıurfa tarihini anlatan bir yağlıboya tablo hediye edildi.

Stantları ziyaretinin ardından Eyyübiye Halk Eğitimi Merkezi Suriye Çocuk Korosu’nun sergilediği gösteriyi izleyen İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan “ 13 Halk Eğitim Merkezimiz ve 5 tane de meslek lisemizin hep birlikte organize olarak Hayat Boyu Öğrenme Şubemizle birlikte yapmış oldukları etkinlikleri bugün gezdik. Gerçekten çok orijinal çok güzel çalışmalar olduğunu gördük. Şanlıurfa adına gururlandık. Asıl amacımız şu: Öğrenmeyi önce kendimizin öğrenmesi lazım öğretebilmemiz adına. Bütün halk eğitimlerimizde de farklı çalışmaların eğitim anlamında bütün tabana yayılan okuma yazma çalışmaları, el sanatları buna benzer tüm çalışmaları en iyi şekilde yaptıklarını yerinde inceledik. Ben bu vesile ile bütün halk eğitim müdürlerimize, etkinliğe katılan bütün öğretmenlerimize, tüm katılımcılarımıza ve Hayat Boyu Öğrenme Şubemize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Ziyaretlerin ardından Turan, Eyyübiye Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğreticisi Neyzen Ahmet Ateş’in Ney dinletisine katıldı.

c08-05-2018

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.