ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan'ın '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan'ın '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' Kutlama Mesajı

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs'ın 100. Yıl Dönümünü idrak etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Samsun'da başlayan kurtuluş mücadelesiyle bizlere bağımsız bir vatan armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

19 Mayıs 1919'da Samsun'da işgal kuvvetlerine karşı başlatılan bağımsızlık mücadelesi, necip milletimizin kurtuluş yolunda attığı ilk adımdır. Bu anlamlı günün gençlere bayram olarak armağan edilmesi ise onlara duyulan güvenin en önemli göstergesidir.

Sevgili Gençler,

 Sizler milli ve manevi değerler ve etrafında birleşmeli ve bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden Atalarımızın emanetlerini, daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşımalısınız. Ülkemizin aydınlık yarınları sizin bugünkü başarılarınıza bağlıdır. Okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima geliştiren bireyler olarak yetişmeniz hedeflerinize sağlam adımlarla ilerlemenizi ve başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Bütün başarıların anahtarı ise istek, azim ve gayrettir. Sizlerin bu bilinci taşıyarak ilerlemesi yarınlara umutla bakmamızı sağlayacaktır. Aziz milletimizin 100 yıl önce Samsun'da yaktığı kurtuluş meşalesi o dönemde istiklal mücadelemize ışık tuttuğu gibi bugün de yolunuzu aydınlatacaktır.     

     Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

Saygılarımla.

Şerafettin TURAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.