ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’IN BERAT KANDİLİ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’IN BERAT KANDİLİ MESAJI


Allah-ü Teâlâ’nın sonsuz rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, yapılan ibadetlerin kat kat fazlasıyla mükâfatlandırıldığı, Mübarek Ramazan ayının habercisi ve müjdeleyicisi Berat Kandiline ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşamaktayız.

Bu feyizli gece, insanların kendilerini ve yaptıklarını bir kez daha gözden geçirmesi ve sorumluluklarını hatırlaması bakımından bir fırsattır. Berat Kandili vesilesiyle ailemiz, çevremiz, milletimiz ve bütün insanlığa karşı olan görev ve sorumluluklarımızı yeniden hatırlayalım. Tüm dünyada eza ve cefa çeken Müslüman kardeşlerimizi de dualarımızdan eksik etmeyelim. Bu fırsat kapısının açıldığı manevi iklimin hem ülkemizde hem de bölgemizde yaşanan acılara çare olması, çağın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere şifa olmasını diliyorum.

Bu duygularla Şanlıurfalı Hemşehrilerimin başta olmak üzere tüm İslâm Âleminin Berat Kandilini kutluyor, bu mübarek gecenin vesilesiyle aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliği daha da güçlendirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

 

                                                                                                  Şerafettin TURAN

                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü                                                                                                                                                                    

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.