ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTiM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’IN CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU BAŞÖĞRETMEN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 80. YILDÖNÜMÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTiM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’IN CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU BAŞÖĞRETMEN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 80. YILDÖNÜMÜ MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, büyük devlet adamı Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü vefatının 80. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz.  

Büyük milletimizin canından değerli bildiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenleri, binlerce yılda oluşturduğumuz kutsal değerleri çiğneme cüreti gösterenleri,  “geldikleri gibi giderler” diyen bir iradeye liderlik yapan Mustafa Kemal ATATÜRK’e çok şey borçluyuz.

Atatürk, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesindeki tüm mücadele gücünü Türk milletine olan inancından ve güveninden almıştır. Bu inanç ve güvenle Milli Mücadelenin fitilini milletiyle birlikte ateşleyen Gazi Mustafa Kemal, tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başaran milletiyle beraber Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerini atmıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün de bu büyük millet ülkesine karşı oynanan her türlü hain oyuna karşı birlik ve beraberliğini koruyarak iç ve dış düşmanlarına en güzel cevabı vermiştir.

Milletin iradesini hiçe sayıp, piyonu oldukları ve uşaklık yaptıkları güçlere hizmet eden, kendi ülkesinin menfaatlerinden çok uşaklık yaptıkları ülke ve devletlerin menfaatlerini savunan hainlere “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün bu yanıtı bugünde aynı hainlerin kulaklarında çınlamaya devam etmektedir.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyoruz.

                                                                                                                                                                              ŞERAFETTİN TURAN 

                                                                                                                                                                          İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.