ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Her türlü dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, sevinç ve mutluluğun milletçe yaşandığı bayram günleri, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesi, gönül kazanma seferberliğidir.

Hazreti İbrahim ve oğlu İsmail’in sadakat ve teslimiyetini hatırlatan kurban ibadeti Allah’a yakınlaşmamızı simgelerken, toplumda kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesine, sevgi ve dostluğun yaygınlaşmasına vesile olmaktadır.

Millet olarak bizi birbirimize düşürerek gücümüzü zayıflatıp kardeşi kardeşe kırdırmak için dâhili ve harici oyunlar sergilenmektedir. Ülkemizde huzur istemeyenlerin tüm çabalarına rağmen, güzel coğrafyamızda, binlerce yıldır var olan milli ve manevi değerlerimiz ile derin kültürel bağlarımızın kazandırdığı dayanışma ruhu bizleri kardeşçe ilelebet bir arada tutacaktır.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde, kurban bayramımızın ülkemiz, milletimiz, insanlık ve tüm eğitim camiamız için "sevgiye, dostluğa, barışa, birlik-beraberliğe ve huzura" vesile olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

                                                                                                           Şerafettin TURAN

                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                   

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.