ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’IN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şerafettin Turan, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’IN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Miraç hadisesinin yalnızca Peygamber Efendimizin kendisine göklerin ve yerin melekûtunun gösterildiği bir hadise olmadığını; O’nun şahsında tüm beşerin önüne açılan sonsuz bir yükselme ve kulluğun zirvesine erişme yolu olduğunu belirten İl Müdürümüz yayınladığı mesajında: 

"İlahi feyz ve bereketi bol olan Miraç kandilini bir kez daha karşılamanın ve idrak etmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.

          Miraç; Cenab-ı Allah’ın, Peygamber efendimize lütfettiği büyük bir mucizedir. Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve hikmeti ile vücuda gelen ulvi bir yolculuktur. Miraç, Hz. Peygamber´in Allah’ın huzuruna varıp O’nun zat-ı akdesini yakinen müşahede etmesi sebebiyle hiçbir kulun erişemeyeceği büyük bir ihsan, eşsiz bir armağandır.

 Miraç hadisesi yalnızca Peygamber Efendimizin kendisine göklerin ve yerin melekûtunun gösterildiği bir hadise değil; O’nun şahsında tüm beşerin önüne açılan sonsuz bir yükselme ve kulluğun zirvesine erişme yoludur.  Âlemlerin Rabbi, teslimiyet, sadakat, ahlak, doğruluk, dürüstlük timsali olan Kutlu Nebi’yi miraç ile taltif buyururken biz kullarına da muştu ve mesajlar vermiş, aynı zamanda arınma, yücelme ve kulluğun zirvesine erişmenin yollarını da göstermiştir. Rabbimiz, kendisine ortak koşmayanların büyük günahlarının bağışlanacağını bu kutlu gecede müjdelemiş, Rabbimize en yakın anımız olan namaz, bu gece beş vakit farz kılınmıştır. O gece bizlere armağan edilen namaz ibadetinin önemini idrak etmek, anmak ve anlatmak kulluk şuurunun ve sorumluluk bilincinin gereğidir.

          Bu duygu ve düşünceler ile aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Miraç kandilini kutluyorum. Miraç Kandilinin zihinlerimizde berraklığa, kalplerimizde ferahlığa ve hayatımızda huzura vesile olmasını, bu kutlu gecenin hürmetine açılan ellerin yakaran dillerin ve edilen tüm duaların milletimizin ve İslam âleminin muhabbetinin ve kardeşliğinin daim olmasına katkıda bulunmasını diliyorum.

           Bu gece idrak edeceğimiz Miraç Kandili’nin nefislerimizden başlayarak tüm insanlığın kendi iç dünyasında yükselip yücelmesine, İslam âleminin birlik ve beraberliğine, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah´tan niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı. 

  

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.