ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan´ın Ramazan Ayı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan´ın  Ramazan Ayı Mesajı

İlahi rahmetin yağdığı, manevi bereketin bütün alemi kapladığı rahmet ve mağfiret ayı, Ramazan-ı Şerif ayında olmanın heyecanı ve mutluluğu  içerisindeyiz.

Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun eğriden ayrıldığı ve tabi ki,  Kur´an-ı Kerim’in indirildiği aydır.

Ramazan ayı ; huzuru, açın halinden anlamayı, sabretmeyi, şükür etmeyi, hamd etmeyi, dini duygularımızı daha yoğun bir şekilde hissetmeyi, hoşgörüyü, eş-dost-akraba ilişkilerindeki sıcaklığı, nefsimize hâkim olmayı bize öğretir. Ramazan ayı Rabbimizin biz kullarına olan şefkatinin ve merhametinin tezahürü ve önemli bir lütfudur.

Ayların sultanı olan Ramazan-ı Şerif, tutulan oruçları, kılınan namaz ve teravihleri,  yapılan sahur ve iftarlarıyla, maneviyat ikliminin yaşandığı bereketli bir mevsimdir.

Özellikle içinde bulunduğumuz zaman diliminde dünya genelinde meydana gelen olayların gidişatına bakarak, çekilen sıkıntılara her gün şahit olmaktayız. İşte şu saatlerde idrak ettiğimiz Ramazan ayının bütün insanlık için bir kurtuluş ve ferahlık olmasını yüce Allah’tan bir rahmet olarak nazar ediyorum. Başta Alem-i İslam olmak üzere kardeşliğimizin birlik ve beraberliğimizin pekişmesi için de fırsatlar oluşturmamızı yüce Allah’tan bir rahmet olarak diliyorum.

Ulaşmış olduğumuz mübarek Ramazan ayı’nın devletimize ve milletimize rahmet olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.

                                                                                                    İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

                                                                                                        ŞERAFETTİN TURAN

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.