ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN'IN VEDA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN'IN VEDA MESAJI

Saygıdeğer Mesai Arkadaşlarım, Değerli Eğitim Çalışanları, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler ve Değerli Şanlıurfalılar

Türkiye'nin en kadim şehirlerinden biri olan peygamberlerin, ilimin diyarı Şanlıurfa'ya bugüne kadar İl Milli Eğitim Müdürü olarak hizmet ettim. Yaklaşık üç yıldır yürütmekte olduğum Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden bugün ayrılıyorum. Bugüne kadar çok sevdiğim bu şehre değerli yönetici arkadaşlarımla ve öğretmenlerimizle birlikte hizmet etmekten büyük mutluluk ve onur duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Görev yaptığımız süre içerisinde müdür yardımcılarımla, şube müdürlerimle, okul yöneticilerimle ve öğretmenlerimle birlikte Şanlıurfa'ya aşkla hizmet etmenin çabası içerisinde olduk.

Şahsıma tevdi edilen her vazifeyi mesai mefhumu düşünmeksizin bütün birikimim ve istidadımla hakkını vererek yürütmeye, vatandaşa hizmetin kişisel veya özel her türlü menfaatin üzerinde bir görev olduğu bilinciyle vazifemi tarafsız bir şekilde ifa etmeye çalıştım. Bu üç yılda hiçbir sivil toplum kuruluşunun ya da şahsın menfaatlerine göre değil devletimize ve milletimize olan bağlılığımızla, Şanlıurfa'ya hizmet verebilmek için Ülkemizin ve şehrimizin hedefleri doğrultusunda sabır ve özveri ile çalıştık.

'Her çocuk bir gelecektir' ilkesi ile bütün gayret ve enerjimizi, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz, yarınlarımızı emanet edeceğimiz yeni neslin milli ve manevi değerlerine bağlı, içinde bulunduğumuz çağın bilgi ve becerilerine sahip, eleştirel düşünebilen bireyler olarak tam donanımlı bir şekilde yetiştirilmesine adadık.

Gerek mesai arkadaşlarım gerekse Şanlıurfa Halkı yapmış olduğumuz çalışmaların ve vermiş olduğumuz bu emeklerin en yakın şahitleridir.

Devletimin bana vermiş olduğu her vazifeyi layıkıyla yapmaya gayret ettim. Benim için hepsinden daha önemli olan ayrılırken gönüllerde müstesna bir yer edinebilmek.

Şanlıurfa'da Bakanlığımızın politikalarını en iyi şekilde uygulayarak ve yöneterek bu görevi tamamlamış olmanın onurunu yaşıyorum. Tüm Eğitim camiasına ve bütün Şanlıurfalılara, sevgi ve saygı üzerine inşa ettiğimiz iş ve çalışma heyecanımıza sürekli destek ve katkıları ile bize güç katan değerli paydaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Göreve başladığım günden bugüne kadar kutlu bir gaye uğruna haftanın her gününü ve günün her saatini işimize adamış olmanın vermiş olduğu gönül rahatlığı ile bu şehirden ayrılırken hepinizi Allah'a emanet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                                                                                              Şerafettin TURAN

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.