ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler ve Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrenciler,

2018/2019 Eğitim-Öğretim yılının 1. Dönemini Şanlıurfa´mızda başarılı ve huzurlu bir şekilde tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz, yarınlarımızı emanet edeceğimiz tüm öğrencilerimizin karne heyecanına yürekten katılıyorum. Daha müreffeh ve daha güçlü bir ülke için çıkmış olduğumuz bu eğitim yolunda ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimiz için büyük bir özveri ile çalışan ve bu çalışmaları yürekten destekleyen tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi arz ediyorum.  

Değerli Meslektaşlarım,

Geride bıraktığımız dönemde Şanlıurfa´da eğitim adına birçok başarılı çalışmalara ve projelere imza attık. Bu süreçte büyük bir özveri ile çalışan siz değerli öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.  Sizler, öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, içinde bulunduğumuz çağın bilgi ve becerilerine sahip, eleştirel düşünebilen bireyler olarak tam donanımlı bir şekilde yetiştirilmesinde en önemli rolü üstlenen eğitim öncülerisiniz. İçinde yaşadığımız dijital dönüşüm çağı kendinizi yenilemenizi ve bu dönüşüme adapte olarak öğrencilerimizi de bu çağın gereksinimlerine göre hazırlamanızı zorunlu kılıyor. Hızla gelişen ve değişen bilgi çağında en değerli kaynak olmanız sebebiyle mesleki gelişiminizi en üst seviyeye çıkaracağınıza ve başarılı çalışmalarınızı arttırarak devam ettireceğinize yürekten inanıyorum. Sizlerle beraber bu kutsal görevde Şanlı şehrimizi daha güzel yarınlar için yan yana yürümekten mutluluk duyduğumu ifade eder özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim. Eğitim öğretim yılının yeni döneminde yepyeni projelerde birlikte çalışmayı ümit ediyor hepinize iyi tatiller diliyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Bir dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmalarınızın karşılığı olarak karnelerinizi alacağınız bugünde sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum. Karnelerinizdeki notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı birer değersiniz.  Eğitim öğretim yılının birinci dönemini geride bıraktığımız ve yarıyıl tatilinin başladığı bugünlerde dönemin yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atmak için dinlenmek ve eğlenmek en doğal hakkınızdır. Tatilinizi iyi değerlendirmeli ve kendi iç dünyanızı zenginleştirecek faaliyetlerde yer almalısınız.

Gelecekte yaşanabilir yarınlar sizin bugünkü başarılarınıza bağlıdır. Okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima geliştiren bireyler olarak yetişmeniz hedeflerinize sağlam adımlarla ilerlemenizi ve başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Şunu unutmayınız ki başarıya giden bu yolda mutlaka inişler ve çıkışlar olacaktır. Bütün başarıların anahtarı ise istek, azim ve gayrettir. Sizlerin bu bilinci taşıyarak ilerlemesi yarınlara umutla bakmamızı sağlayacaktır. Sizlere bol bol dinlenip eğlenebileceğiniz mutlu ve sağlıklı tatiller diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Yoğun geçen bir dönem boyunca bizlere her zaman destek olduğunuz ve bu süreçte bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Eğitim öğretim süreci boyunca göstermiş olduğunuz ilgiden mutluluk duyuyoruz. Eğitimin en önemli paydaşlarından biri olarak öğrencilerimizin eğitimine göstereceğiniz ilgi, onlarla birlikte geçireceğiniz kaliteli zaman, onlara göstereceğiniz anlayış, vereceğiniz sevgi ve her daim yanlarında olduğunuzu hissettirmeniz çocuklarımızın başarılarını arttıracak ve onların geleceğe daha emin adımlarla yürümelerini sağlayacaktır.

Şüphesiz her anne baba çocuğunun iyi bir eğitim almasını, kültürlü, saygın ve topluma yararlı bireyler olmasını ister ve bunun için her türlü fedakarlığı yapar. Değer verdiğiniz, çok sevdiğiniz çocuklarınızın karnelerindeki notların başarı ya başarısızlık göstergesi olmadığını, karnenin çocuğun derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu kabul etmeliyiz. Karnenin bir sonuç olduğunu unutmamalı, süreç odaklı düşünüp sevinci de hüznü de onlarla beraber paylaşmalıyız. Çocuklarınızla birlikte eğlenceli ve sağlıklı bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

           Şerafettin TURAN

        İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.