ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN'IN YIL SONU KARNE MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN'IN YIL SONU KARNE MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Velilerimiz ve Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerimiz

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Şanlıurfa için oldukça başarılı ve verimli bir yıl olmuştur. Eğitim alanında birçok yeniliğin ve değişimlerin olduğu Şanlıurfa'mızda bir eğitim öğretim yılını daha huzurla tamamlamış olmamın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün ilimizde karnelerini alacak olan 851.303 öğrencimizin karne heyecanlarına yürekten katılıyor geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz için büyük bir özveri ile çalışan kıymetli meslektaşlarımıza ve bu süreçte desteklerini esirgemeyen tüm velilerimize ve paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Geleceğimizi şekillendirecek olan evlatlarımızı çağın gereklerine uygun yetiştirmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da özverili bir şekilde çalıştınız. Öğretmenlik bir meslek sahibi olmaktan öte çok ciddi ve büyük bir sorumluluk gerektirmektedir. Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak olan yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç sahibi şüphesiz sizlersiniz. Nesillerimizi yetiştirmek için özveri ile yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi takdir ediyor gayretlerinizi yürekten destekliyorum. Öğretmen olarak bizler kendimizi sürekli geliştirmeli, yenilemeli ve güncel bilgilerle geliştirmeliyiz. Tatil bizler için de bu anlamda bir fırsat sunmaktadır.

Eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için göstermiş olduğunuz tüm gayretlerden dolayı sizlere teşekkürlerimi sunuyor, Yeni eğitim öğretim yılında yepyeni projelerde birlikte çalışmak ümidiyle sizlere iyi tatiller diliyorum.

Sevgili öğrenciler,

Emeklerinizin karşılığı olarak karnelerinizi alacağınız bugünde sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum. Karnelerinizdeki notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için önemli ve ayrı birer değersiniz. 

Tatillerde dinlenmek elbette dönemlerdir ancak unutulmamalıdır ki dinlenmek sadece zamanı boşa geçirmek demek değildir. Tatil süresince sizi hem dinlendirecek hem eğlendirecek hem de eğlendirirken öğretecek birçok faaliyet içinde bulunmanız önemlidir. Tatilinizi iyi değerlendirmeli ve kendi iç dünyanızı zenginleştirecek etkinliklerde yer almalısınız. Hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumlarına Geçiş Sınavına girecek tüm öğrencilerimize de bu vesile ile başarılar diliyorum.

Hepinize bol bol dinlenip eğlenebileceğiniz mutlu ve sağlıklı tatiller diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Yoğun geçen bir eğitim öğretim yılı boyunca bizlere her zaman destek olduğunuz ve bu süreçte bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.

Evlatlarımızın akademik anlamda başarılı bir öğrenci olmaları kadar nitelikli ve ahlaklı bir insan olarak yetişmesi de bizim için son derece önemlidir. Karneler çocuklarımızın başarı ya da başarısızlık göstergesi değil, onların derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belgedir. Karnenin bir sonuç olduğunu unutmamalı, süreç odaklı düşünüp sevinci de hüznü de onlarla beraber paylaşmalıyız.

Çocuklarınızla birlikte eğlenceli ve sağlıklı bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

                                                                                                                    Şerafettin Turan

                                                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.