ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Asım Sultanoğlu'nun '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Asım Sultanoğlu'nun '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' Kutlama Mesajı

Devletimizin kuruluşuna giden yolun en önemli yapıtaşlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını milletçe kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Her daim devlet kurma kabiliyetinde olan aziz milletimiz "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" şiarıyla, umutla, inançla ve dualarla, bir cuma namazı sonrası açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi ile bir kez daha kararlılığını ortaya koymuştur.

Biliyor ve inanıyorum ki çocuklarımız, Cumhuriyetin İkinci Yüzyılını yani "Türkiye Yüzyılını" inşa edecek, Güçlü Türkiye'yi omuzlarında yükseltecek ve tüm dünyanın özlediği barış ve kardeşliğin tesisi için tereddüt göstermeksizin çaba sarf edeceklerdir. Büyükleri olarak bizler aziz milletimizin ve tüm mazlum milletlerin umut çiçekleri olan çocuklarımızın donanımlı, yetenekli ve şuurlu nesiller olarak yetişmesi için her türlü tedbiri alıyoruz, almaya devam edeceğiz ve onlara sorumluluklar vererek özgüvenlerini pekiştireceğiz.

Gözümüzün Bebeği Sevgili Çocuklar;

Sizler bu ülkenin yarını, umudu, en güzel rüyası, en büyük zenginliğisiniz. Gelecek tasavvurlarımızın başköşesinde, hayallerimizde ve dualarımızda sizler varsınız. Aklınıza, fikrinize ve yüreğinize güveniyoruz. Sizlerin gülen gözleri, şen kahkahaları bu topraklarda daim olsun.

İstikbalimizi Yürekten Bir İşçilik ile İnşa Eden Kıymetli Meslektaşlarım,

Sizler, vatanımızın ve dahi dünyanın her bir yerine ışık gibi sızarak, tarih boyunca insanlığı karanlık tünellerinden aydınlığa çıkarmış öğretmenlik mesleğinin bugünkü temsilcilerisiniz. İfa ettiğiniz bu kutsal görev ile Türkiye Yüzyılında ufkumuzun daima aydınlık olacağından asla kuşkumuz yoktur. Yeni nesillerin mimarı siz kıymetli öğretmenlerimizi, bitmeyen bir özveriyle yürüdüğünüz bu kutsal yolculukta, sevgi ve hürmetlerimle selamlıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümünde Yüce Meclisimizin İlk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını,  aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

                                                        Asım SULTANOĞLU

                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.