ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi Kurt'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi Kurt'un  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü kahraman milletimizin tek vücut halinde, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, millî birlik ve beraberliğimizin tüm dünyaya bir defa daha gösterildiği tarihi bir gündür. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde, milletçe tek yürek olup emsalsiz bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onurunu ve gururunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz. 

Bin yıl önce Malazgirt ovasından  "Size öyle bir vatan aldım ki; ebediyen sizin olacaktır." diye seslenen Sultan Alparslan'ın, yüz yıl önce Çanakkale Geçilmez! Dedirten Gazi Mustafa Kemal'in nesli o gece  "Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım" nidası ile ayağa kalktı.

Bilinmelidir ki devletimiz, tüm kara geceleri en ufak bir irtifa kaybetmeden güçlü ve bağımsız duruşuyla aydınlıklara çevirecek bir güçle donatılmıştır. Milletimiz ise kendisine yapılan tüm saldırıların karşısında dimdik durmaya devam edecektir.  

Bu duygu ve düşüncelerle, kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyor, üstlendiği başkomutanlık göreviyle bizlere bırakılan mirasın muhafazasında yol gösterici olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum.

15 Temmuz şehitlerimizle birlikte ülke savunmasında hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle,  kahraman gazilerimizi şükranla anıyor  15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nde darbecilere karşı duran Yüce Türk Milleti'nin önünde saygıyla eğiliyorum.

Fevzi KURT

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.