ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi Kurt'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi Kurt'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz hainlerce ele geçirilmek istenen bir milletin kahraman fertlerinin "Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?/ Şühedâ fışkıracak, toprağı sıksan şüheda!" diyerek vatan hainlerinin yollarını bedenleri ile kestiği günün adıdır.

15 Temmuz'da Türk Milleti tıpkı Malazgirt'te, Çanakkale'de ve Dumlupınar'da olduğu gibi sokaklarda ve meydanlarda tek yürek, tek bilek oldu. 

Bilinmelidir ki devletimiz, tüm kara geceleri en ufak bir irtifa kaybetmeden güçlü ve bağımsız duruşuyla aydınlıklara çevirecek bir güçle donatılmıştır. Milletimiz ise kendisine yapılan tüm saldırıların karşısında dimdik durmaya devam edecektir.  

Bu duygu ve düşüncelerle, kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyor, üstlendiği başkomutanlık göreviyle bizlere bırakılan mirasın muhafazasında yol gösterici olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum.

7'sinden 70'ine sokaklara dökülerek en modern silahlara gövdelerini siper eden ve canlarını feda etmek pahasına bu hain kalkışmayı püskürten aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor,15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nde darbecilere karşı duran Yüce Türk Milleti'nin önünde saygıyla eğiliyorum.

Fevzi KURT

İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.