ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi KURT'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi KURT'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına Samsun'a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un 103. Yıldönümünü büyük bir sevinç ve kıvançla kutluyoruz.

Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu önemli gün, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, geleceğimizin teminatı olan Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir.

Gençliğe büyük önem veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkenin geleceğini Türk Gençliğine emanet ederek dünyada benzeri görülmemiş bir davranış sergilemiştir.

 

19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe verdiği önem ve değerin sembolüdür. Bizlerde geleceğimizin teminatı olan gençlerimize güveniyor, onların zihnindeki ışıltıda her geçen gün güçlenen ülkemizin geleceğini görüyoruz.

 

Gençlerimizin, tarihten dersler çıkararak ecdadımızın emaneti olan bu vatan topraklarını daima koruyacağına, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma gayretleri içerisinde olacaklarına ve milli birlik ve beraberlik duyguları içerisinde kendilerini yarına hazırlayacaklarına inancımız tamdır.  

Bu duygu ve düşüncelerle, başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyor, başta sevgili gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

                                                                                                                                                Fevzi KURT

                                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

                                                                                                                              

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.