ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi Kurt'un '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi Kurt'un  '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' Kutlama Mesajı

         İnanç, azim ve sabırla verdiği bağımsızlık mücadelesini, tüm imkânsızlıklara ve zorluklara rağmen zaferle taçlandıran ecdadımız, 103 yıl önce bugün, egemenliğine vurulmak istenen prangaları kırmış, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açarak milli iradenin gücünü tescil etmiştir.

         Her daim devlet kurma kabiliyetinde olan aziz milletimiz "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" şiarıyla, umutla, inançla ve dualarla bir cuma namazı sonrası açılanTürkiye Büyük Millet Meclisi ile bir kez daha kararlılığını ortaya koymuştur.

         O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.

         Türkiye Büyük Millet Meclisi İstiklal mücadelemizin yönetim merkezi, Cumhuriyetimizin ilanının da karar mercii olmuştur.

         Gözümüzün Bebeği Sevgili Çocuklar; Sizler bu ülkenin yarını, umudu, en güzel rüyası, en büyük zenginliğisiniz. Gelecek tasavvurlarımızın baş köşesinde, en büyük hayallerimizde ve dualarımızda sizler varsınız. Aklınıza, fikrinize ve yüreğinize güveniyoruz. 

         Bu toprakların dünyaya ilham veren maddi ve manevi hazinesine sahip çıkacak ve yaşatacak olan sizlersiniz. Hayalleriniz bu ülkeyi yıldızlara taşıyacak. Hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

         İnanıyorum ki iyiliğin ve merhametin; sevginin ve saygının hâkim olduğu bir dünya ideali, birlikte hayal eden, birlikte çalışan, birlikte yorulan, üreten ama asla vazgeçmeyen çocuklar sayesinde gerçekleşecektir. Evlatlarımızın gülen gözleri, şen kahkahaları bu topraklarda daim olsun.

         Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103. yıl dönümünde Yüce Meclisimizin İlk Başkanı, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i ve silah arkadaşlarını,  aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

                                                                                                                      Fevzi KURT

                                                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.