ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi KURT'un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi KURT'un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle, vatanımızın ve dahi dünyanın her bir yerine ışık gibi sızarak, istikbalimizi yürekten bir işçilik ile inşa eden, yarınlarımızın teminatı, yeni nesillerin müessiri, kıymetli öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlarım.

Öğretmen, hayat kitabına yazılmış mukaddimedir. Öğretmen, mihneti ne olursa olsun minnet etmeyen, bir meslekten öte, insanlığa dair yüce değerlerin bir kilime işlendiği ana renklerden müteşekkil bir hayat dokumasıdır.

Beşeri, bir canlı olmaktan kurtarıp insan olabilme erdemine kavuşturan, ilim, irfan ve maarif ile her çağda insanlığı karanlık tünellerinden, aydınlığa çıkaran yol levhalarıdır.

Mücadele yolculuğumuzda, bu günlerimizi çocuklarımıza tevdi edecek emin bir el, ülkemizi muasır medeniyetlerin ilerisine götürecek ve istikbalimizi teminat altına alacak mimarlarımızdır. 

Öğretmenlerimiz, alın teri, göz nuru, akıl ve vicdan ürünü bir gayretle, saygı, sevgi, hoşgörü, diğerkâmlık, ilim ve irfan aşkını, milletimizin gönlüne hayat boyu bir elbise olarak giydiren hassas ve mütehassıs bir fikir terzisidir.

Eli alnında ufku gözetleyen ve okuyarak, okutarak ülkemizi daima ileri taşıma heyecanı ve azmiyle dolu, bizi aydınlığa çıkaran münevverlerdir.

Bir ressam, bir müzisyen, bir mimar, bir heykeltıraş, bir şair, bir yazar, bir bilim adamı, bir mucit olarak eser ortaya koymaktan öte, öğretmenlik eseri sadece "insan" olan tek sanatkârdır.

Milli Mücadele azminde, sorumluluk bilincini geleceğimiz olan çocuklarımıza aşılayarak ifa ettikleri bu kutsal ve yüce görev karşısında ceketimiz hayat boyu ilikli olacaktır.

Mümbit fikirleriyle, sabitliği, eylemsizliği, pratiğe dönüştürerek bir nesil yetiştirme konusunda zihni bir meşguliyeti ifa eden öğretmenlerimiz sayesinde, ufkumuzun mütemadiyen aydınlık olacağından asla kuşkumuz olmayacaktır.

Bu duygularla, başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkemizin bu günlere gelmesinde emeği olan ve vefat eden bütün öğretmenlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Halihazırda, görevleri başında olan bütün öğretmenlerimizi, yürüdükleri bu kutsal yolculukta sevgi ve hürmetlerimle selamlıyor...

Şanlıurfa'da teşrik-i mesaide bulunduğumuz öğretmenlerimiz başta olmak üzere vatanımızın her karışında yol feneri olan bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu olsun...        

                                                                                                          Fevzi KURT

                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.