ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi KURT'un Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi KURT'un Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler;

Şanlıurfa Eğitim Ailesi olarak öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizin gayretli çalışmaları, velilerimizin destekleri ile 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı birinci dönemini başarılı bir şekilde tamamladık. Emeği geçen yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve eğitim camiasında görev alan tüm personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Ülkemizin yarını, umudu,  en güzel rüyası sevgili öğrencilerimiz;

Bütün çalışmalarımızın, hayallerimizin ve hedeflerimizin başköşesinde hep sizler varsınız. Yoğun çalışmalarla geçen bir yarıyılı daha geride bırakırken dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimi olan karnelerinizi aldınız. Karneleriniz başarı ya da başarısızlık göstergesi değildir. Karneleriniz zayıf ya da güçlü yönlerinize ışık tutan bir araçtır. Unutmayın başarı yalnızca sayısal değerlere indirgenemez. Başarı, yaradılıştan gelen potansiyelinizi ne ölçüde kullandığınız ve ona hangi değerleri kattığınız ile ilgilidir. Bir gün ay yıldızlı bayrağımızı çok daha yükseklerde dalgalandıracak, bu toprakların şarkısını dünyanın her yerinde söyleyecek ve söyletecek olan sizlersiniz.

Değerli meslektaşlarım,

Çocuklarımızı sevgiyle beslemek, çağdaş eğitimin gerekleri doğrultusunda  yetiştirmek ve bir sonraki okul hayatına en iyi şekilde onları hazırlamak mesleğimizin erdemlerindendir. Bu kutlu yolda verdiğiniz mücadeleye, emeklerinize ve gayretlerinize yürekten teşekkür ederim. Hep beraber yoğun çalışma temposu içinde başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirdik. Sizlere dönem boyunca göstermiş olduğunuz özverili gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyor; sağlıklı bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli velilerimiz,

En değerli varlıklarımız evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de hepimiz için son derece önemlidir. Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüvenli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan en önemli unsur aile içi etkili iletişim ve koşulsuz sevgidir. Bu süreçte sizlerin rehberliği ve desteği vatana, millete hayırlı evlatlar olmaları, yaşadıkları bu toplumda bir birey olarak kendilerini ifade etmelerine en büyük katkıyı sağlayacaktır. Bugün onların heyecanını paylaşırken yapıcı ve destekleyici bir yaklaşımla yanlarında olduğumuzu hissettirmeli, seslerine kulak vermeli, duygularını ve isteklerini anlamak için zaman ayırmalıyız. 

İlimizde eğitimin her kademesinde daha iyiye ulaşmayı hedefliyor, bu bilinçle çalışmalarımıza yön veriyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimde hiçbir fert feda edilemez." sözüne istinaden her bir öğrencimiz bizim için ayrı bir değerdir. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz.

          2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini tamamladığımız bugünde; sevgili öğrencilerimize, değerli meslektaşlarıma ve kıymetli velilerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yarıyıl tatili diliyorum.

                                                                     Fevzi KURT

                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.