ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER Uzaktan Eğitim Video Çekimleri Kapsamında Haliliye Turgut Özal MTAL Video Çekim Atölyesini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER Uzaktan Eğitim Video Çekimleri Kapsamında Haliliye Turgut Özal MTAL Video Çekim Atölyesini Ziyaret Etti

Eyyübiye Mahmut İkbal Büyükkırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Laboratuvar Hizmetleri Alanı Toprak Analizleri Öğretmeni Mahmut DOĞAN tarafından Haliliye Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde sürdürülen ders videosu çekimleri devam ediyor.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim öğretim faaliyetlerinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla öğretim yapılan meslek alanlarına ait ders içeriklerine ilişkin uzaktan eğitim videoları hazırlanmış, TRT EBA TV Lise kanalında ve www.eba.gov.tr adresinde yayınlanmaktadır. Uzaktan eğitim faaliyetlerinden öğrencilerimizin sürekli faydalanması amacıyla meslek alanlarının tüm meslek derslerinde ihtiyaç duyulan ders içeriklerine ait uzaktan eğitim videolarının çekimleri Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı mesleki ve teknik ortaöğretim okulları tarafından gerçekleştirilmesi planlanmıştır. 

Bu plan çerçevesinde Eyyübiye Mahmut İkbal Büyükkırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Laboratuvar Hizmetleri Alanı Toprak Analizleri Öğretmeni Mahmut DOĞAN tarafından Haliliye Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde sürdürülen ders videosu çekimlerinin konuğu Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail YAPICIER oldu.

Eyyübiye Mahmut İkbal Büyükkırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü M. Ayhan ÇETİN, Haliliye Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Halil KANAT, video çekimleri ile ilgili muhtelif görevleri yerine getirmek üzere görevlendirilen Eyyübiye Mahmut İkbal Büyükkırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdür Yardımcısı Sibel KARADAŞ, öğretmenler Mahmut DOĞAN, Selamettin İLHAN, Özlem MUHCI, Tayfun KANAT, Saynur URAL, Ali ÇELİK de ziyaret sırasında hazır bulundular.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail YAPICIER, ziyaret sırasında şunları söyledi: Şanlıurfa eğitim tarihinde önemle bahis konusu yapılacak çok manalı bir görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığının arşivinde büyük atıflarla yerini alacak bu çalışmamızın ülkemizin bütün öğrencilerine şimdiden faydalı olmasını tüm kalbimle diliyorum. Uzaktan eğitim kavramı, salgın ile literatüre girdi, denendi, uygulamada devam ettirilmektedir. Dünyadaki en güzel örnek ülkemizdeki örneklerdir. İlimizde sürdürülen bu çalışmamız ile bu örneklere bir yenisi daha eklenecektir. Bu çekimlerde görevli olmak tamamen gönüllülük kararıydı. Bu kararı alan ve bugün bu çalışmada şevkle ve heyecanla yer alan tüm yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma candan teşekkür ediyorum. Tüm çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

01-03-202101-03-202101-03-202101-03-202101-03-202101-03-2021

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.