ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı


Milletimizin tarih boyunca yaşadığı en karanlık günlerden biri olarak kayıtlara geçen 15 Temmuz, her yıl dönümünde bizlere derin bir kederi yaşatırken aynı zamanda bu ihanete karşı milletçe göstermiş olduğumuz haklı duruşun, direnişin gururunu yaşamaktadır.

Millet olarak tarih boyunca çeşitli savaşlar, saldırılar, darbeler gören halkımız hiçbir zaman bu hain saldırılara karşı boyun eğmeyerek 7'den 70'e topyekûn bir direniş mücadelesi göstererek ülkesini, milletini, namusunu savunarak bu kalkışmaları bertaraf etmiştir. 15 Temmuz gecesi silahlara, tanklara, uçaklara karşı canını hatta canından da çok sevdiği evlatlarını şehit veren aziz milletimiz büyük bir fedakârlık örneğini göstermiştir. 15 Temmuz gecesi; hainliğe karşı milli iradenin hâkim kılındığı, milletin tek yürek olduğu kutlu gece olarak tarihe geçti.

İman azmi ile o gece ihanet şebekesine karşı duran milletimiz Şairin: "Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın." dediği gibi milletimiz canla başla göğsünü siper etti ve bu hayâsızca akına dur dedi. Böylece bağımsızlık aşkını bir kez daha göstererek vatan sevgisini milletçe perçinlemiş oldu. Bu hain girişime karşıcanını ortaya koyan şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmamak bizim en büyük görevimiz olacaktır.

Bu vesileyle bayrağı, milleti, vatanı, uğruna canını veren tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

 

İsmail YAPICIER

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.