ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

 

18 Mart Çanakkale Zaferi tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan kahraman ecdadımızın göstermiş olduğu kutsal bağımsızlık mücadelemizin ebedi adıdır. Tüm vatan evlatlarımızın, bacılarımızın, kardeşlerimizin, kınalı kuzularımızın bir gül bahçesine girercesine şehadete atıldığı, tek yürek olduğu bir gaye uğruna mücadele ettiği şanlı destanımızın dünyadaki mukaddes zaferidir. Bu destan öyle bir destandır ki tarihte emsali görülmemiş bir manevi ruhu içinde barındıran sadece topların ve tüfeklerin savunma amaçlı kullanıldığı bir savaş olmayıp manevi ruhu içinde barındıran bir milli ruhun varoluşudur.

Ecdadımızın, tarihin en zorlu mücadelelerinden geçerek göstermiş olduğu bu kutsal direniş ve kurtuluşun manevi ruhubizlerin aydınlık geleceğine bir meşale olarak sonsuzluğa dek ışık olacaktır. Bizler 18 Mart Çanakkale Zaferinin manevi ruhunu sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, aynı zamanda geleceğe yürüyüşümüzün de en güçlü ilham kaynağı olarak görmeye devam edeceğiz. Çanakkale'de işlenen bu sağlam vatan temelinin en büyük zenginliği, millet olma şuurunun ve vatan sevgimizin ebediyen bu topraklarda yaşamasına olanak sağlayacaktır.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümünde bize bırakılan mirasın ve verdikleri mücadelenin bilinciyle başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.