ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' Mesajı

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' Mesajı

 

     Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 101. yılında '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yaşamanın mutluluğu, gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde yakılan kurtuluş ateşi ile birlikte bir milletin var olma mücadelesi başlatılmış olup, bağımsızlığa giden yolda Türk milletinin kaderi çizilmiştir.

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk; "Gençler! Vatanın bütün ümidi ve istikbali, siz genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Sizler, yani Yeni Türkiye'nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar" diyerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin korunması ve gelişmesinin yetişmekte olan genç kuşaklar sayesinde gerçekleşeceğini belirtmiştir.

    Sizler, ecdadınızdan aldığınız ilhamla Türkiye Cumhuriyeti'ni aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve bizleri gururlandıracak çalışmalara imza atacak vizyona sahipsiniz.

    Türkiye'nin müreffeh yarınları için umudumuz ve gücümüz sizlersiniz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışarak ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bunları yaparken sporu da hayatınızın bir parçası haline getirmeyi ihmal etmemelisiniz. Sizlerin enerjisi ülkemize değer katmaktadır. Türkiye'yi geleceğe emin adımlarla taşıyacağınıza yürekten inanıyor ve sizlere güveniyoruz.

    Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, kıymetli gençlerimiz ve Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

İsmail YAPICIER

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.