ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Başlangıçta devletin halka değil de halkın devlete benimsetmeye çalıştığı bir bayram olarak gelişen, başka bir deyişle halkımızın yerel düzeyde kutlamış olduğu bir bayramı ulusal düzeye getirme çabasıyla gelişen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, büyük Önder Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı milli mücadelemizin de en önemli dönüm noktalarından bir tanesidir.Tarih boyunca bağımsız yaşamış olan milletimizin yine dünya üzerindeki varlığını hür ve bağımsız bir şekilde sürdürmesi için " Türk milletini, yine milletimizin azim ve kararı kurtaracaktır."diyerek gencinden yaşlısına kadar tüm milleti arkasın alarak başlatmış olduğu kutsal mücadelede zaferle çıkmıştır.

Atatürk'ün, en büyük eserim dediği Cumhuriyet'i demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Tüm gençlerimiz bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyet'e sahip çıkarak ona en kıymetli emanet olarak sahip çıkmaya devam edecektir. Birlik ve beraberlik içinde birbirine saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaşan, iyi eğitim almış kendini çağdaş eğitim anlayışı çerçevesinde yenileyerek geliştiren gençlerimiz, ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaklardır.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle sporun insan sağlığı, görüntüsü ve ahlakı üzerinde de olumlu etkisi olduğunu belirterek, sporun vatandaşlarımız için özellikle de gençlerimiz tarafından benimsenen bir yaşam biçimi olduğunu da belirtmek isterim. Gençlerimiz adına çok umutlu olduğumuzu ve bu umudumuzun da gayesi pırıl pırıl gençlerimizin var olmasıyla kendilerine emanet edilen ülkesine, milletine sahip çıkarak, bu ruhu ebediyen yaşatmasıdır. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gençlerimizin bayramını en içten dileklerim kutluyorum. 

 

 

                                                                               İsmail YAPICIER

ŞANLIURFA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.