ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'in '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' Kutlama Mesajı

 

Bugün dünyada eşi benzeri olmayan tarihimizin en şen günlerinden birini yaşıyoruz. Demokrasinin temelini oluşturan, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101. Yılını kutlama heyecanını yaşıyoruz.

Ülkemizin kurucusu, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK 23 Nisan 1920 gününü milletimize, geleceğimizin neferleri olan çocuklarımıza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu vesileyle dünyada eşi benzeri olmayan bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti, dün olduğu gibi bugün de ATATÜRK ilke ve devrimlerine bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyarak, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek çağdaş bir toplum olma bilinciyle sonsuza kadar var olacaktır. Aydınlık yarınlarımızın büyükleri olacak olan, en kıymetli sermayesi çocuklarımıza, gençlerimize böyle değerli bir günü armağan bırakmanın ehemmiyetini yine çocuklarımız yarınlara taşıyacaklar.

Bu vesileyle ATATÜRK'ü ve bizlere emanet ettiği büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı, tüm sebepleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmalıyız ve bu bilinci onlara yansıtmalıyız. Ancak bu şekilde kararlı, bilinçli ve ülkesine sahip çıkan, tarihinin bilincinde olan kuşaklar yetiştirebiliriz.

Cumhuriyetin kurulması ne kadar önemli ise onun geliştirilmesi, korunması ve sürekliliği de o kadar önemlidir. Bunu çok iyi bilen ve ön gören ATATÜRK çocuklarımıza ve gençlerimize " Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz."  Diyerek böylesi önemli bir görevi yarınlarımızın siz değerli çocuklarına emanet etmiştir. Bu emanete sahip çıkacak siz sevgili çocukların neşeyle dolu gününü kutlar, hepinize sevgi dolu yarınlar dilerim, saygılarımla.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.