ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Asım SULTANOĞLU'nun 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Asım SULTANOĞLU'nun 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımıza eğitim vermeye başlayacağımız ilköğretim haftasına erişmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz.

Eğitimde amacımız, hayat boyu eğitimi benimseyen, dünyada söz sahibi olabilen, evrensel değerlerin yanında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen, ülkemizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirebilmektir.

Bizler Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın himayelerinde, okul öncesinden itibaren tüm okullarımızın gerek fizikî şartlarını gerekse eğitim kalitesini daha da yükseltecek ve ilimizi bir adım daha öne taşıyacak projelerimizi ve yatırımlarımızı planladık, çalışmalara başladık.

2023-2024 eğitim öğretim yılının, öğrenci-öğretmen-veli işbirliği içerisinde bilimsel, sosyal ve kültürel nice çalışmanın hayata geçirileceği bir eğitim yılı olacağına inanıyorum.

Sevgili Çocuklar;

Hepinizin gözlerinde, okula başlamanın heyecanını, sevincini, ışıltısını görüyor, bu ışıltıyı hiç kaybetmemenizi diliyorum. Okul, sizin ikinci eviniz; öğretmen ve arkadaşlarınız ise ikinci ailenizdir. Bu yeni eğitim öğretim yılında arkadaşlarınızla ve öğretmenlerinizle hep birlikte çok güzel bir yıl geçirmenizi ve derslerinizde başarılı olmanızı diliyorum.

Değerli Velilerimiz;

Bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlığınızın, ağır sorumluluğunu omuzlarımızda, yüreğimizde hissediyoruz.

Sizlerle birlikte sürekli iletişim içerisinde yarınlarımızı güvenle emanet edeceğimiz çocuklarınızı, en iyi biçimde yetiştireceğimizden emin olunuz.

Geleceğin Mimarı Değerli Meslektaşlarım;

Eğitimde en önemli unsur kuşkusuz öğretmenlerdir. Çünkü hayattaki en büyük başarı bir insanın kendini gerçekleştirme arzusuna vesile olacak bir kapı açmaktır. Yüreğine dokunduğumuz her çocuğa, rüyalarının peşinden gitme cesaretini ve kararlılığını aşılayabiliriz. Yarının Türkiye'sine yön ve şekil verecek olan evlatlarımızı yetiştirirken  hedefimiz vatanımızı, küresel başarı hikâyelerinin çıktığı bir ülke haline getirmek olmalıdır.

Eğitim ailemizin vazgeçilmezi fedakar öğretmenlerimize, göz aydınlığımız olan öğrencilerimize ve kıymetli velilerimize başarılı ve verimli bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı başarı hikayeleri ile dolu bir yıl olsun.

                                                                                                                  Asım SULTANOĞLU

                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.