ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fevzi KURT´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fevzi KURT´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fevzi KURT´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Ulus olarak büyük bir zafere ulaştırdığımız Kurtuluş Savaşı'mızı yeni, güçlü bir devletle ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırışımızın üzerinden 98 yıl geçmiş bulunmaktadır.Bağımsız ve müstakil yaşama arzusuyla elde edilen bu büyük zaferi sürekli hale getirmek isteyen ve hedefi en baştan tam bağımsızlık ve de muasır medeniyetler seviyesini aşma olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak ve ancak cumhuriyet ve demokrasi ile varılabileceğini görmüştür.

Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluşundaki temel mantıkta olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde yaşayan bir dünya devleti olarak sürekli kılmak için bugün hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde ve önderliğinde tüm halkımızın kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, tüm varlık ve değerleriyle sonsuza değin yaşatılması çocuktan kadına, yaşlıdan gence herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olmalıdır.

98 yıl önce büyük imkânsızlıklar içinde varlık ve yokluk mücadelesiyle kurduğumuz Cumhuriyetimizle birlikte, ülkemiz bugün dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmiş, üstlendiği tarihi misyonla mağdur ve mazlum coğrafyaların da umudu olmuştur.

Bizlere düşen en büyük görev, tarihin gördüğü en büyük kurtuluş mücadelelerinden birini gerçekleştiren ecdadımızın bize mirası olan Türkiye Cumhuriyet'ini her alanda daha da güçlendirip, yarınlara taşıyabilmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.

Fevzi KURT

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.