ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YAPICIER´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YAPICIER´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

 

   Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97.yıldönümü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail YAPICIER bir mesaj yayınladı. Sayın müdürümüzün mesajı şöyledir;

   Bugün aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde başlattığı ve büyük fedakârlıklarla kazandığı eşsiz zafer neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin  97.kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

   Her türlü zorluğa rağmen Aziz Milletimiz bağımsızlığa kavuşabilmek için topyekûn inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşı'mız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. 

   Bu büyük zaferin neticesinde kahramanlarımız tarafından bizlere, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke armağan edilmiştir. 

   Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." direktifine uygun olarak bugün gelinen noktada Türkiye Cumhuriyeti halkını müreffeh yaşam düzeyine ulaştırmıştır. 

   Bizlere bu cennet vatanı armağan eden atalarımızın mirasçısı olarak bizler de bugün; Cumhuriyeti ilelebet muhafaza ve müdafaa edecek nesilleri yetiştirirken tarihi mirasın sorumluluğunu hisseden bugünü kavrayan ve geleceğe ışık tutacak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden çalışacak ilme, irfana ve vicdana sahip olmalarını sağlamak vazifemizdir.

   Bu duygu ve düşüncelerle bizlere Cumhuriyeti armağan eden, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyor,  milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.