ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞERAFETTİN TURAN’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞERAFETTİN TURAN’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

     18 Mart 1915 tarihinde aziz milletimiz tek yürek olarak tarihin en büyük destanını yazmıştır. 103 yıl önce kazanılmış olan zaferin mutluluğunu yaşarken, bu zafer uğrunda gözünü bile kırpmadan canlarını feda eden Çanakkale kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. 

     Çanakkale Savaşları, Türk milletinin binlerce şehit vererek elde ettiği milletimizin kaderini ve dünya tarihinin akışını değiştiren bir zaferdir. Vatanı ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Aziz milletimiz, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, canı pahasına verdiği mücadelelerle başka milletlere de emsal olmuştur. Çanakkale’de başarıya ulaşan milli ruh göstermiştir ki, dünyada bu milletin var oluş iradesini kıracak hiç bir güç yoktur. Çanakkale’de ortaya konulan bu sarsılmaz Vatan sevgisi, bu millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür.

     Dün olduğu gibi bugün de Şanlıurfa teröre ve uzantılarına asla pirim vermeyerek birlik ve beraberliğimizin sembol şehirlerinden biri olmuştur. Milli mücadele yıllarında Şanlı bir direniş gösteren Urfa 15 Temmuz ‘da da üzerine düşeni yapmıştır. Bugün Afrin’de Çanakkale de olduğu gibi Yedi düvele karşı birlik beraberlik içerisinde Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlermizle destanlar yazmaya devam ediyoruz. İnanıyorum ki bu yüksek ruh, bu millet olma şuuru, bu vatan sevgisi bu topraklar üzerinde ebediyen var olacaktır.

     Bugün milletimiz, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen her türlü kirli oyunu “Çanakkale Ruhu” ile birlik ve beraberlik içinde hareket ederek bozacak güce sahiptir Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakların bize yurt olmasını, yurt olarak kalmasını sağlayan tüm Türk Büyüklerini, Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden fedakâr Gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz.                                                                                                                                              

                                                                                                                   Şerafettin TURAN

                                                                                                                                                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.