ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin Turan ‘nın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin Turan ‘nın  2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı  Yıl Sonu Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler;

            Eğitim Öğretim süreci boyunca öğrencilerimizin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirerek; onları hem iyi birer insan olmaları, hem de bir üst öğrenime hazırlamaya yönelik, Eğitim Öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamlamanın sevincini, gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu uğurda büyük özveriyle çalışan yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, eğitime katkı sağlayan memur ve yardımcı personellerimize teşekkür ederim.

Sevgili Öğrencilerim,

           Sizler Ülkemizin mihenk taşlarısınız. Geleceğin Türkiye’si, sizlerin sorumluluk bilinci ve üstün gayretleri ile inşa olacaktır. Sizler bizim için çok değerlisiniz, eğitim kurumlarımızın ancak sizlerle anlam kazandığını bilmenizi isteriz. Notlarınız çok iyi ya da kötü olabilir. Ancak; sizler ve geleceğiniz, sadece notla değerlendirmelere tabi değildir.

Karne; sizin sınavlara yansıyan performansınızın göstergesidir, kişiliğinizin, karakterinizin  göstergesi veya ispatı değildir. Performansınızdan memnun değilseniz, çalışma alışkanlığınızı gözden geçirerek çabanızı artırmalısınız. Bunun için tatil iyi bir fırsattır. Başaracağınıza inanın ve kendinize güvenin.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılına daha zinde, daha özgüvenle başlamanız için tatil süresince dinlenmenizi, bol bol kitap okuyarak vaktinizi iyi değerlendireceğinizi umuyor, hepinize sevgiler sunuyorum.

Eğitim Yöneticisi ve Öğretmenlerim,

             Eğitimin asıl yükünü omzunda taşıyan, dünyanın en anlamlı ve kutsal mesleğini icra eden değerli arkadaşlarım; geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı en iyi şekilde eğitebilmek, başarılı ve iyi birer insan olabilmeleri için çalışma azminizi biliyor ve gayretlerinizi takdir ediyorum. Sizlerin azim ve gayreti ile ilimizde eğitim her geçen gün daha iyi bir seviyeye yükselmektedir. Bu konuda sizlere olan güvenim tamdır. Biz sorumlu eğitimciler; her öğrencinin farklı olduğu gerçeğinden hareketle; çocuklarımızın yetenek ve kapasitelerinin göz önünde bulundurarak, değerlendirilmesi gerektiği bilinci içerisindeyiz.

Sayın Anne Babalar,

            Karne çocuğunuzun değer ölçüsü değildir… Karnelerdeki iyi notlar ders başarısı hakkında bilgi verse de; başarının tek ölçüsünün karne notlarının olmadığını biliniz. Çocuğunuzun elindeki karne, onun olduğu kadar sizlerin de onlar üzerindeki sorumluluklarınıza yönelik değerlendirme yapmanızı gerektiren bir belgedir. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken sadece iyi ve kötü notlara bakmak yerine; çocuğunuzun özelliklerini fark etmeye, yeteneklerini keşfetmeye çalışarak ve geleceğe yönelik maddi desteğiniz kadar; ona sunacağınız manevi desteğe, huzura da ihtiyacı olduğunu unutmayınız. Çocuğunuzun başarısını başka çocuklarla kıyaslamayın. Her bireyin farklı olduğunu ve farklı alanlarda yeteneklerinin olduğunu göz önünde bulundurun.   Davranış ve sözlerinizle çocuğunuza güvendiğinizi ona değer verdiğinizi mutlaka hissettirin. Çocuklarınızla; anne-baba sevgi ve saygı ilişkisini sakın koparmayın. Çünkü onlar için en zor zamanların sığınacakları en güvenli limanları sizlersiniz. Şunu unutmayın ki; Başarılı bir çocuğa sahip olmaktan daha önemlisi; sağlıklı ve uyumlu bir çocuğa sahip olmaktır.  Tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizi kutluyor, iyi tatiller diliyorum.

                                                                                                              Şerafettin TURAN

                                                                                                    İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.