ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Şerafettin Turan'ın Ramazan Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şerafettin Turan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Şerafettin Turan'ın Ramazan Bayramı Mesajı

Manevî duyguların en yüksek ve en yoğun olduğu Rahmet ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayının sonuna geldik. Şimdi sevincimizi, neşemizi, huzurumuzu birbirimizle paylaşma zamanı.

Bugün birlik ve beraberliğimizin pekiştiği dostluk ve kardeşlik ortamında toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği özel günlerden biri olan Ramazan bayramına bir kez daha erişmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Bayramları; insanların birbirine yaklaşması, kaynaşması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Çünkü bayramlar toplumun manevî zenginlik kaynaklarıdır. Güçlü bir toplumsal yapının oluşturulması, milli ve manevi değerlerine bağlı, güzel ahlaklı olmayı ilke edinen erdemli kuşaklar yetiştirilmesi ile mümkündür. Bu sebeple, kültürümüzde çok önemli bir yeri bulunan bayramları, çocuklarımıza anlamına uygun biçimde yaşatmalıyız. Millî ve manevî değerlerimize sahip çıkarak yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını benimsemeli ve bunları gelecek kuşaklara aktarmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin ve milletimizin bayramını kutluyor, bayramın, ülkemize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Saygılarımla.

Şerafettin TURAN

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.