ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜ METİN İLCİ´ DEN YARIYIL TATİL MESAJI

İL MÜDÜRÜ METİN İLCİ´ DEN YARIYIL TATİL MESAJI

Saygıdeğer  Velilerimiz;

Sizlere, çocuklarınızla birlikte ilim, hayat ve başarı yolunda beraberce yürüdüğünüz için teşekkür ediyorum. Gözümüzün nuru evlatlarımızın her biri ayrı bir dünyadır. Çocuklarımıza fırsat verildiğinde çok güzel işler yapabiliyor ve başarılı olabiliyorlar. Hayatımızın her anında çocuklarımızın hedeflerine ulaşabilmeleri için sabırla ve anlayışla günde en az on dakika onları dinleyiniz. Her birini yarınların Türkiye’sini idare edecek bireyler olarak görüp, hak ettikleri ilgiyi ve değeri veriniz. Onlarla paylaşımlarınızın, mutlu olmalarını ve beraberinde başarıyı getireceğini unutmayınız

Karne, yeryüzünde en fazla değer verdiğimiz ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın okuldaki gelişim sürecinin ve performansının çeşitli ölçme araçlarıyla değerlendirilmesidir.  Çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken; aldığı karnenin okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayınız.

Başarı ve başarısızlık tesadüfi değildir. Başarısızlığın sorumlusu yalnız öğrenci de değildir. Çocuğunuzun başarısında ya da başarısızlığında kendisinin ders çalışmaması kadar, ailesinin, arkadaşlarının, yaşadığı sorunların da etkisi olduğunu unutmayınız. Kötü karneler sonraki dönemlerde çok çalışma ile düzeltilebilir ancak kötü karneden dolayı kıracağınız kalplerin tamirinin pek olası olmadığını düşünerek hareket etmenizi istirham ederim.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Bir dönem boyunca yaptıklarınızın karşılığı olan karne sürecine ulaştık. Hiç şüphe yok ki insana ancak çalıştığının karşılığı vardır ve siz bugün bu karşılığı almış bulunmaktasınız. Hepinizin iyi bir tatil geçirmesini diliyorum. Ara tatilde bol kitap okumanızı ve yeni döneme zinde girmeniz için iyi dinlemenizi tavsiye ederim. Ailelerinizle birlikte sağlıklı, mutlu tatiller dilerim.

Sevgili Meslektaşlarım;

 

Ülkemizin geleceği, olan çocuklarımız sizlere emanettir. Emanetin değerini bilip, gereken özeni göstermek için gece gündüz çalıştığınıza, çocuklarımızı en iyi şekilde bilgilendirmek, yetiştirmek, gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi yapmak, severek yapacakları bir mesleğe yönlendirmek için her türlü fedakârlığı yaptığınıza can u gönülden inanıyorum. Emekleriniz için çok teşekkür eder, ailelerinizle birlikte sizlere iyi tatiller dilerken, şunu bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum. Başarıdan çok erdem sahibi insanlar yetiştirmek bizim en büyük payemiz olmalıdır.

                                                                                                                                                                 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.