ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerine Eğitimci Yazar Prof. Dr. Aytaç Açıkalın’dan Seminer

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerine Eğitimci Yazar Prof. Dr. Aytaç Açıkalın’dan Seminer

Göreve geldiği günden itibaren Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğrencileri, Akademisyen ve Yazarlarla buluşturarak, değişik fikirlerden faydalanılması için çalışmalarını sürdüren İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ın öncülüğünde Prof. Dr. Aytaç Açıkalın tarafından verilecek olan ‘’ Okul Yönetiminde Farklı Uygulamalar ve Yaklaşımlar’’ konulu seminer Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezinde başladı.

Eğitimci Yazar Prof. Dr. Aytaç Açıkalın tarafından verilen seminerin ilk gününe, Eyyübiye, Akçakale, Ceylanpınar, Viranşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Canbek katıldılar.

Şube Müdürü ve Okul Müdürleriyle Samimi bir ortamda bilgi ve deneyimlerini paylaşan Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, katılımcılar tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

Seminer sonunda Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerine hitaben bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şerafettin Turan Şanlıurfa Dersi, Mesleki Eğitim, Beyaz Bayrak, STEM Akademisi ve Taşımalı Eğitim konularında bilgi vererek; Okullarımızda Öğrencilerimizin akademik yönden başarılı olabilmeleri için, sportif ve kültürel yönlerinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şerafettin Turan konuşmasının devamında şöyle dedi. ‘’ Şanlıurfa’nın nüfus itibariyle  yaş ortalaması 19 ve okullarımızdaki öğrenci sayısı  650 Bin den oluşmaktadır. Burada görev yapmak elbette ki kolay değil. Biz sizleri okul liderlerimiz olarak görüyoruz. Sizler okullarda Öğretmen ve öğrencilerimizin örnek alacağı kişilersiniz. Sizlerin yapacakları, bizler için çok önemli. Kapımız sizlere her zaman açıktır. Bu gün bir öğrencimizin başarılı olabilmesinin en büyük payı siz ve öğretmenlerimize aittir. Öğretmenlerimizin de motivasyon ve başarısı yine sizlere aittir. ‘’

Seminer sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şerafettin Turan, verdiği seminerle Şube Müdürü ve Okul Müdürleriyle bilgi ve deneyimlerini paylaşan Eğitimci Yazar Prof. Dr. Aytaç Açıkalın’a teşekkür etti.

23-05-201723-05-201723-05-201723-05-201723-05-201723-05-201723-05-201723-05-201723-05-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.