ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLCİ, Said Model-i okulunun açılışını gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ Said Yardım Derneği tarafından Suriyeli çocuklar için yapılan "Said Model-i" okulunun açlış törenine katıldı. 
İLCİ, Said Model-i okulunun açılışını gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün sunmuş olduğu desteklerle 17 derslikli okulun açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan İLCİ ;  Suriyeli çocuklar için yaptırılan eğitim kurumuna emeği geçenlere teşekkür etti. 

Suriye´de başlayan iç karışıklığın daha sonra iç savaşa dönüştüğünü belirten İLCİ, "Bu süreçte yüz binlerce Suriyeli kardeşimiz hayatını kaybetmiş, milyonlarca insan ise yerini yurdunu ülkesini terk etmek zorunda kalmıştır" dedi.

İLCİ, 3 milyona yakın Suriyeli´nin Türkiye´ye sığındığını belirterek, şunları söyledi:

"Suriyeli kardeşlerimizin ülkemizde rahat ve huzur içinde yaşaması ve çocuklarının kendi çocuklarımıza sağlanan eğitim imkanlarından faydalanması için her türlü fedakarlığı yapıyoruz. Şu an Şanlıurfa´da 57 bin Suriyeli öğrenci eğitim görüyor. Hedefimiz eğitim çağındaki tüm Suriyeli çocukların aynı bizim çocuklarımızın aldığı eğitim imkanları gibi eğitim almalarını sağlamaktır. 

Said Yardım Derneği Temsilcisi Dr. Esad El Esad ise Said Model-i okulunun açılışında bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Esad "Türkiye´de Suriyeli çocukların eğitimleri için Türk yetkililerle birlikte bu okulu yaptırdıklarını Şanlıurfa´da bir çok Suriyeli öğrencinin eğitim gördüğünü ve eğitimde katkı sunan tüm yetkililere özellikle İl Müdürümüz sayın İLCİ´ye çok teşekkür ettğini, bu zor dönemlerde bizleri misafir eden Şanlıurfa halkına özellikle şükranlarını ileten Esad 17 derslikli bu okulda yaklaşık 700 öğrencinin öğrenim göreceğini ifade etti.

Açılış törenin ardından öğrencilerle buluşan İLCİ, öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirip, Suriyeli yardıma muhtaç öğrenciler için yapılan maddi yardım törenine katıldı.

02-11-201602-11-201602-11-201602-11-201602-11-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.