ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZ EYYÜBİYE İLÇESİ AYHAN ŞAHENK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AÇILDI

İLİMİZ EYYÜBİYE İLÇESİ AYHAN ŞAHENK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AÇILDI

   Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi, Millî Eğitim Bakanı Prof.Dr.Nabi Avcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük, Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu ve Ayhan Şahenk Vakfı Başkanı Ferit Şahenk Şanlıurfa’da yapımı tamamlanan Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin açılış törenine katıldı. 

   Törende yaptığı konuşmada kamu hizmetlerine katkıda bulunan Ayhan Şahenk Vakfı´na teşekkür eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi, vakıfların toplum sorunlarına önemli katkılar sunarak, eğitim sektörüne yeni bir vizyon kattığını, Türkiye´de vakıfların çok önemsenen kurumlar olduğunu, Eğitime katkılarından dolayı Ferit Şahenk´ e teşekkürlerine ifade etti.

   Millî Eğitim Bakanı Prof.Dr.Nabi Avcı da konuşmasında, eğitime yaptığı katkılardan dolayı Ayhan Şahenk Vakfı´ na ve tüm hayırseverlere teşekkür etti. Bu tür çalışmaların devam etmesi gerektiğini aktaran Bakan Avcı, öldükten sonra kalıcı eser bırakmak adına okul, cami, hastane gibi hayırların önemine işaret etti. Şanlıurfa´da son 13 yılda ciddi anlamda eğitim yatırımı gerçekleştirdiklerinin altını çizen Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Nabi AVCI,  "2002 yılında Şanlıurfa´da 4 bin 201 derslik vardı, şimdi ise 15 bin 414 derslik var, yani Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan derslik sayısının iki katı bu dönemde gerçekleştirildi. Bunun sonucu olarak derslik başına ortalama 70 olan öğrenci sayısı bugün artık 37 düzeyine indirildi, İnşallah önümüzdeki dönemlerde bu daha da aşağıya, 30´ un altına inecektir."  dedi. Kente yapılan eğitim yatırımlarının Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu vurgulayan Prof.Dr.Nabi Avcı, şubat ayında yapılan atamada en çok öğretmenin Şanlıurfa´ya atandığını hatırlattı.

   Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi ve beraberindekiler daha sonra okulun açılışını yaparak, sınıfları gezdikten sonra İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci´ nin günün anısına Hanımefendiye hediyeleri takdimi sonrası program sona erdi.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.