ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmzalanan Protokolle '' Atla Terapi '' Eğitimleri Devam Ediyor

İmzalanan Protokolle '' Atla Terapi '' Eğitimleri Devam Ediyor

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile TJK Şanlıurfa Hipodrom Müdürlüğü arasında yenilenen Hipoterapi ''Atla Terapi'' protokolü çerçevesinde eğitimlere devam ediliyor.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Polat ile TJK Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu'nun imzaladığı protokolle, 17 Okul  ve 235 Öğrencimiz Şanlıurfa Hipodromu Atla Terapi Merkezinde rehabilitasyon amaçlı 2 yıl süreyle programdan ücretsiz faydalanmaya devam edecek.

İmzalanan işbirliği protokolü ile öğrencilerde yeni ilgi alanları oluşturmak, etkileşimli, uygulamalı ve eğitsel yöntemlerle bireysel ilgi, beceri ve farkındalıkları artırmak, sosyal alanlarda öğrencilerin gelişmelerine katkı sağlamak amaçlanıyor.

Ayrıca ''Atla Terapi'' yoluyla, özel gereksinim duyan öğrencilerin, denge kontrolünü, motor gücünü, koordinasyonunu, duyusal entegrasyonunu, kendilerine olan özgüvenlerini, sosyal becerilerinin geliştirilmesi ve dil gelişimlerinin artırılması planlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.