ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ YAPILDI

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen “MEB İş Sağlığı ve Güvenliği Modeli İle Uygulamada Dikkat Edilecek Hususlar” konulu seminer yapıldı. Gerçekleştirilen seminere  İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ´ nin yanı sıra Müdür Yardımcısı M.Arif KIRIKÇI, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İl Koordinatörü Mahmut DONUKER, 13 İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanları katıldı.

“MEB İş Sağlığı ve Güvenliği Modeli İle Uygulamada Dikkat Edilecek Hususlar” seminerinde;  MEB İş Sağlığı ve Güvenliği modelinin 6331 sayılı yasa ve 2014/16 sayılı Bakanlığımız Genelgesinde belirtilen hususlar doğrultusunda uygulanması, yaygınlaştırılması, sunulacak hizmetin ihtiyacı karşılaması, uygulamaya yeni konulmasından dolayı tereddüt edilen hususlara açıklık getirilmesi, sahadan gelebilecek sorunları yerinde tespit ederek çözümlenmesi konularında bilgilendirme ve görüşmelerde bulunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde sürdürülebilir olması, 4857 sayılı İş Kanunu ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanun uygulamalarının aksatılmadan yürütülmesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin yerinde ve zamanında sunulması, uygulamada birlik ve koordinasyonun sağlanması hususları dikkate alınarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde oluşturulacak olan İş Sağlığı ve Güvenliği bürolarının çalışma esasları hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra seminer sona erdi.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.