ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Madalyalı Şanlı Şehrimizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yılı Kutlu Olsun.

İstiklal Madalyalı Şanlı şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun.
İstiklal Madalyalı Şanlı Şehrimizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yılı Kutlu Olsun.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin TURAN, Şanlıurfa´nın Düşman İşgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Milli Eğitim Müdürü Turan mesajında şunları belirtti; “Kurtuluşumuzun 97. yıldönümünü kutladığımız bu günlerde bir kez daha birlik ve beraberliğimizin önemini anlamaktayız. Şanlıurfa´nın kurtuluşu bir milletin kardeşliğinin ve beraberliğin önemli bir göstergesidir. Bu mücadele elbette zor şartlarda elde edildi. İşgalcilerin topuna tüfeğine karşı milletimizin kudretli imanı dünyaya büyük bir ders olmuştur. Aziz milletimiz şanlı tarihi boyunca vatanına, bağımsızlığına ve milli değerlerine büyük bir aşkla bağlanmış, onlara yönelen her türlü tehdidi varını yoğunu ortaya koyarak bertaraf etmeyi vazife bilmiştir. 

Milli mücadele yıllarında tüm yurtta yakılan kurtuluş meşalesi 11 Nisan 1920’de Şanlıurfa´yı da aydınlatmış, Allah’ın izniyle aziz ecdadımız ve kahraman ordumuz bütünleşerek şehrimizi düşman işgalinden kurtarmıştır. Bu kahraman ecdadın torunları olarak bizlere düşen, onların canlarından aziz bilip şehadet şerbetini içerek bize emanet ettikleri bu cennet vatanı, aynı bilinçle yarınlara taşımak ve gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde bırakmaktır. Bu vesileyle istiklal madalyalı şanlı şehirimizde ki tüm hemşerilerimizin kurtuluş gününü tebrik ediyor, başta bu kutlu mücadelenin isimsiz kahramanları olmak üzere bu aziz vatan için seve seve şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum.”

 

                                                                                                                                 Şerafettin Turan

                                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.