ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kardeşlik Sınır Tanımaz Kardeş Okul Projesinin Tanıtımı yapıldı

Kardeşlik Sınır Tanımaz Kardeş Okul Projesinin Tanıtımı yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlim Hizmet Yardımlaşma ve Araştırma Derneği (İHYA-DER) ile birlikte organize edilen ‘’ Kardeşlik Sınır Tanımaz Kardeş Okul ‘’ projesinin tanıtımı, Yönetici Akademisi, Sürekli Eğitim Merkezinde yapıldı.

Program, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Şekeroğlu, İHYA-DER Başkanı Harun Budaklar, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat Yanmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan Dağtekin’in yanı sıra öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Şekeroğlu’nun açılış konuşmasını yapması ve Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın konuşmalarını yapmak için kürsüye davetiyle devam etti.

Konuşmasında bu güne kadar kardeş okul projesiyle farklı illerimizden birçok okulumuzu Şanlıurfa’da ağırlayıp onlara Şanlıurfa’yı tanıtıp, öğrenciler arasında gönül köprüsü kurmaya çalıştıklarını, bu çalışmalara yurt dışından öğrencileri de dahil edeceklerini belirten Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna gönüllü yardım kuruluşu  İHYA-DER’e bu projeye katkıda bulunduklarından dolayı teşekkür etti.

Öğrencilerden Hayır için çalışan gönüllü kuruluşlara destek vermelerini ve hatta bu kuruluşların bünyelerinde gönüllü olarak bulunmalarını isteyen Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna,konuşmasının devamında şunları söyledi. ‘’ Herkesin yapabileceği bir şey mutlaka vardır. Sizlerin içinde yaşadığınız toplumun sorunlarına çare bulmanız, duyarlı olmanız, bu sorunlara sahip çıkmanız çok önemli. Bu sayede Yüce Allah’ın da rızasını kazanmış olursunuz.’’

Gönüllü yardım kuruluşu İHYA-DER’in yıllardan beridir yardıma muhtaç insanlara yardım elini uzattığına değinen Tuna ‘’ Bu gün Türkiye Cumhuriyeti sadece Devlet olarak değil gönüllü yardım kuruluşlarıyla da bütün Müslüman coğrafya başta olmak üzere ihtiyacı olanlara yardım elini uzatıyor. Bu Gönüllü kuruluşlarımızdan biri de İHYA-DER’dir. Derneğimiz çok değerli çalışmalar yapmaktadır, bu çalışmalarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın konuşmalarından sonra kürsüye davet edilen İHYA-DER Başkanı Harun Budaklar ‘’ Kardeşlik Sınır Tanımaz Kardeş Okul ‘’ projesiyle ilgili bilgi vererek dünyamızda yaşanan insanlık dramı, savaş, çocuk ölümleri, açlık gibi nedenlerle yardıma muhtaç insanlardan görsel kesitler sunarak, öğrencilerimize bütün insanlığı kucaklayarak, dünyanın neresinde olursa olsun, yardıma muhtaç insanlar için yapabilecekleri bir şeylerin  olduğunu unutmamalarını söyledi.

26-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-2017

       

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.