ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’KARİYER GÜNLERİ’’ EMİNE GÖNCÜ ANADOLU LİSESİNDE DEVAM EDİYOR

‘’KARİYER GÜNLERİ’’ EMİNE GÖNCÜ ANADOLU LİSESİNDE DEVAM EDİYOR

   Bugüne kadar 40 okulda düzenlenen Kariyer Günlerinin sonuncusu Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın da katılımıyla Emine Göncü Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

   Programa Vali Güngör Azim Tuna, Karaköprü Kaymakamı Ahmet Yıldız, İlçe Belediye Başkanları Mehmet Ekinci, Metin Baydilli ve  Fevzi Demirkol, İl Jandarma Komutanı Mustafa Kemal Timuroğlu, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Müftüsü İhsan Açık ve öğrenciler katıldı. 

   Kariyer Günlerinde ilk olarak Orman Bölge Müdürü İsrafil Erdoğan tarafından öğrencilere 18 Mart Çanakkale Destanı, kahramanlık gösteren askerler akıcı ve etkileyici bir dille anlatıldı.

   Ardından öğrencilere hitap eden Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise; Çanakkale’de vatanı savunarak şehit olanların bıraktığı mirası şimdiki gençlerin yeni nesillere daha güçlü bir ülke olarak devredeceğine inandığını belirtti.

   Konuşmasına devam eden Vali Tuna: “Bugün artık cepheye gidip savaşmak gerekmiyor. Onun yerine ne yapmalıyız. Eğer bugün ülkemizin güçlü olması için yüksek teknolojiye ve bilgiye sahip olmamız gerekiyorsa, kendi uçağımızı yapmamız gerekiyorsa ve bunu sağlayabiliyorsak görevimizi yapmışız demektir. Eğer üzerimize gelen bir füzeyi bir gencimiz çalışmalarıyla elde ettiği mekanizmalarla sağlayabiliyorsa o gencimiz bizim için Çanakkale’de muharebe eden bir genç gibidir. Daha farklı alanlarda da olabilir, ülkemiz için faydalı işler üretmeye çalışacağız. Ülkemizi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına sokmak için işin bir ucundan tutan insanlar olarak hangi meslek sahibi olursak olalım bunu başarabiliriz. Önemli olan bizim bu ülkenin insanları olarak etnik kökenine, mezhebine bakmaksızın ortak değerlerimiz altında bu vatana ortak aidiyet duygusuyla bağlanmamızdır” dedi.

   Programın sonunda öğrencilere bir müjde veren Vali Güngör Azim Tuna; 18 Mart tarihine kadar Mehmet Akif Ersoy’un ´´ Çanakkale Şehitlerine ´´ adlı şiiri hatasız ezberleyen her öğrenciyi çeyrek altınla ödüllendireceklerini söyledi. Müjdeyi alan öğrenciler alkışlar eşliğinde Vali Tuna’yı uğurladı.

15-02-2017c15-02-201715-02-2017Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.