ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAP HAYATTIR

KİTAP HAYATTIR

 

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; Eğitim Bir Sen Şubesinin taşımalı okullarımıza sağladığı kitap dağıtım kampanyasından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında bu hizmetlerin ve kültürel faaliyetlerin devam etmesini arzu ettiklerini, Yüce Allah´ın Kuran´da dikkat çektiği önemli bir konudur. Peygamberimiz (sav)´e ilk vahyedilen ayette, "Yaratan Rabbin adıyla oku." şeklinde buyrulması okumanın önemli bir özellik olduğunu, Yüce Allah´a olan sevgi, O´nun yarattığı varlıklardaki üstün ve kusursuz özelliklerin okuyarak öğrenilmesi ile daha da artacağını ifade etti.  Taşımalı Merkez okullarımıza katkı sunan Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesine teşekkür ederek çalışmalarında başarı dileklerini iletti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan vekili Sait KAYA; Eğitim camiasının içinden gelen biri olarak böyle bir etkinliğe katıldığımdan ayrıca bir anlam kazandırdığını belirten konuşmasında Geleceğimizin teminatı gençlik, gençlimizin teminatı ise eğitimdir. Bugün ilimizin en büyük zenginliği hiç şüphesiz ki sahip olduğumuz genç nüfustur.Eğitim ve eğitime destek bu derece önemlidir. Bu nedenle şuur sahibi her insan gençliğe ve gençliğin eğitimine önem vermeli; imkânlarının son haddine kadar eğitim camiasını desteklemelidir. Çünkü gençliğe yapılan her türlü yatırım, maddi ve manevi destek geleceğimize yapılan yatırımdır. Geleceğimizin aydınlık olması dileğiyle Okuyarak kendini geliştiren kişiler ise elbette çevrelerinde gelişen olaylara da hakim olacak ve toplum içinde eğitim seviyesinde zamanla bir ilerleme sağlanacaktır dedi.

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesi ile Şanlıurfa Valiliği arasında 2015 yılında yapılan protokol gereği “Kitap Hayattır” kitap kampanyası çerçevesinde ilimiz merkez ilçe 40 taşıma merkezi okullarına kitap dağıtımı gerçekleştirildi. Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun; Daha önceki dönemlerde yaptığımız İlköğretim sorunları ve çözüm önerileri, Ortaöğretimin sorunları ve çözüm önerileri, Şanlıurfa milletvekillerimize sunduğumuz eğitici raporları ve geçen hafta yaptığımız ve bundan sonra her ay yapacağımız Aylık eğitim seminerlerine bu gün de 40 taşımalı köy okullarımıza 120 adet kitaptan oluşan kitap setlerin dağıtımını gerçekleştirdik. Kültür ve Sosyal etkinlikler kapsamında bu tür etkinliklerimiz devam edecektir diyen Coşkun; insanın doğduğu andan itibaren birçok eğitim süreci geçiren öğrencilerimiz için en kolay ve en etkili öğrenme yolunun kitap okumak olduğunu söyleyen Coşkun; Kitap Okuyarak olayların ve gelişmelerin iç yüzünü öğrenen öğrencilerimiz, öncelikle kendine olan güvenini artırır. Bu ise aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları daha doğru bir şekilde kavramalarını sağlayacaktır. Hizmet sendikacılığı anlayışı ile Ayrıca Destekleme ve yetiştirme kurslarına giden maddi imkânları olmayan fakir öğrencilerimize İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapılacak protokol ile yardımcı kaynak kitaplarında dağıtımını gerçekleştireceğiz.

Program sonunda "Kitap Hayattır" dağıtım kampanyası çerçevesinde taşımalı okullarımıza kitap kolilerin dağıtımına geçildi.


KİTAP HAYATTIR

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.