ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZ ÖĞRENCİLERE BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELE PANELİ

KIZ ÖĞRENCİLERE BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELE PANELİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Şanlıurfa Şubesi işbirliği ile ‘’Kadınlar Yeşilay ile Daha Güçlü’’ paneli Yönetici Akademi Sürekli Eğitim Merkezi (YASEM)´de gerçekleşti.

Panele İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer, Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik ve İl Yönetimi, Yeşilay Kadın Komisyonu Başkanı ve Üyeleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve 800 kız Öğrenci katıldı.

Açılış konuşması yapan Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik, Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin Bey ile İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan Bey´in Yeşilay faaliyetlerine ve gençlere verdiği önemi ve desteği belirterek kendilerine teşekkür etti. Çelik, kadınların bağımlılıklarla ilgili mücadelede önemli bir etkiye ve göreve sahip olduklarını vurgulayarak, bunun için kadınlardan bağımlılıklarla mücadele konusundan üzerlerine düşeni yapmalarını isteyerek katılımcılara teşekkür etti.

Kadın Komisyonunun çalışmalarından oluşan videonun izlenmesinin ardından panele geçildi. Panelin moderatörlüğünü, Harran Üniversitesinden Öğretim Üyesi Ejder Ateş yaparken,. Aktivist Gül San, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Rezan Yavuz, Sosyal Hizmetler Uzmanı Nazif Dağ´ın panelist olarak katıldılar.

Panelistler, kadınların toplumdaki yeri, kadınların sorunlarla nasıl baş edeceği ve örnek kadınlar üzerinde durup, özellikle kadınların eğitiminde ve toplumun içindeki yeri ve önemine vurgu yaptılar. Panel sonrasında panelistlere katılımlarından ötürü plaket takdim edildi.

15-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-2019

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.